piątek, 13 kwietnia 2012

Kielich w tiulu

Tak, wiem. W marcu jest taka dziuuuuura. No trudno, jest, i już. Może uda się prace, które powstały w międzyczasie wrzucić. A może nie :)

Dzisiaj zaproszenia, które zrobiłam na prośbę znajomych - na komunię ich córki.
Z tymi klimatami mi nie bardzo po drodze, więc postawiłam na motyw klasyczny - kielich i winogrona (taki kielich, z jednego koła, pierwszy raz widziałam chyba u Agnieszki, dawno dawno temu i dzięki jej za to, bo nie zdążyłabym zamówić u Gizmo gotowych kształtów, a tak, dziurkacz, nożyk i jest :) )

Kolekcja 'W tiulu i koronkach' idealnie nadaje się również i na taką okazję - i całe szczęście, bo nawet papieru wizytówkowego nie mam, się wziął i skończył.


Tekst zaproszenia wydrukowany i wycięty wykrojnikiem (mały barok - ten sam co pod kielichem na przedniej stronie kartki - uwielbiam go)


Winogrona to kropki akrylowe pomalowane fioletowym pigmentem Perfect Pearls - efekt jest naprawdę ładny, matowy, ale z tym charakterystycznym dla tego medium połyskiem. Ale... maluje się koszmarnie, kropki są śliskie, pigment z nich zjeżdża, dopiero n-ta warstwa wygląda sensowenie. Być może gdyby je wcześniej jakoś zmatowić, ale ja malowałam na przyklejonych już do kartki, więc nawet nie bardzo było jak ;)Listki zapsikane mgiełką, więc całość mieni się w świetle. I tak w ogóle to nie spodziewałam się, ale jestem z tych zaproszeń całkiem zadowolona :)

Aha, a Uhak wypuścił nowe papierki, w jednym z moich ulubionych kolorów - o tu można się zapisać na candy :)

6 komentarzy:

 1. jaaaaaaaaaa- PIĘKNE!!!!!
  a te papiery uwielbiam .... wiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jaaaaaaaaaa- PIĘKNE!!!!!
  a te papiery uwielbiam .... wiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No i doczytałam o tych perełkach :)
  Będę musiała jednak wymyślić na nie jakiś inny sposób, bo mazidełek jeszcze żadnych nie posiadam, ale inspiracja jest to i sposób się powinien znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ev: myślę, że kropki akrylowe można by pomalować też zwykłym lakierem do paznokci :) Na pewno nawet fioletowy nie jest tak trudno dostępny :)

  OdpowiedzUsuń