sobota, 4 lutego 2012

Męski notes

Jakiś czas temu znajoma poprosiła mnie o zrobienie notesu dla pana Henryka, który prowadzi dzienniki i dużo podróżuje. I to były wszystkie informacje jakimi dysponowałam :) Na dodatek w trybie pilnym :)

Postawiłam na prostotę i minimalną ilość dodatków, z racji tego, że podczas podróży takie dodatki często przeszkadzają. Natomiast sama konstrukcja notesu nie jest już taka prosta :)


Bazą jest 2 mm szara tektura oklejona (łącznie z krawędziami) papierem Implikacja w brązie.
Okładka jest zamykana na magnesy (musiałam w tym celu trochę zdewastować stare szafki w kuchni, bo okazało się, że te kawałki folii magnetycznej, które mam są zdecydowanie za słabe) i naprawdę bardzo solidna :)
W środku pokaźny plik kartek w kratkę, a na okładce kieszonka na taga/karteczkę z życzeniami. Na wewnętrznej stronie zamykanej części znalazło się też miejsce na pióro lub długopis.


Niemalże jedynymi ozdobami jest papier, parę ćwieków, kawałek tasiemki i tuszowanie przy pomocy maski, o której od razu pomyślałam, gdy tylko padło słowo 'podróże' :)


Napis umieszczony w okienku wyciętym za pomocą wykrojnika (Sizzix TH Mini Labels Set) - dzięki temu, że nic tu nie wystaje nie ma też ryzyka, że w trakcie używania literki odkleją się i powędrują w swoją drogę :)

9 komentarzy:

 1. Świetny notes :)
  Solidne wykonanie.
  Z pewnością nowy właściciel będzie zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Notes jest fantastyczny ! Zarówno w wykonaniu jak i samej kolorystyce i formie. Podziwiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny! I rzeczywiście taki męski, choć sama bym nim nie pogardziła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Od razu kojarzy się z dziennikami z podróży. Pewnie się napracowałaś z tak grubą okładką, ale efekt jest naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały, praktyczny i bardzo solidny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny ten notes - szalenie mi się podoba i kolorystyka i wykonanie i.. całość! Sama nie pogniewałabym się z posiadania takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczny notes!!!
  Baaardzo podoba mi się jego forma :))
  :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Kapitalny notes, idealny dla podróżnika-pamiętnikarza :-) Wykonanie powalające :-)

  OdpowiedzUsuń